Najlepsze miejsce do gry w Polsce

Piotr Kidoń i Jakub Stolarski już w maju wystartują w kolejnej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w barwach Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Krakowska. Już teraz trzymamy kciuki za naszych studentów-sportowców. Pracownicy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej – dr inż. Marcin Gierbienis z Katedry Projektowania Architektonicznego oraz dr inż. Damian Poklewski-Koziełł z https://horoshop.pl Katedry Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich uzyskali nagrodę za najlepszą Gdyńską Inwestycję Roku 2023 „Czas Gdyni” w kategorii architektura. Mowa o budynku edukacyjnym w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo, zaprojektowanym przez Pracownię Architektoniczną Gierbienis+Poklewski.

Akredytowane Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych otwarto na PK

Odejście Jego Magnificencji jest niepowetowaną stratą nie tylko dla społeczności akademickiej Politechniki Krakowskiej, lecz także dla całego świata nauki, kultury i architektury. Polska nauka traci wybitnego uczonego, cenionego dydaktyka i wychowawcę wielu pokoleń architektów, a także inicjatora ważnych przedsięwzięć i projektów, które przysłużyły się całemu środowisku naukowemu. W tych trudnych chwilach łączymy się w smutku z całą wspólnotą akademicką Politechniki Krakowskiej. Jest autorem lub współautorem ok. 140 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych oraz 3 monografii. Był wielokrotnym laureatem dorocznych Nagród Rektora PK za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną, odznaczonym Honorową Odznaką PK. Brał czynny udział w krajowej i międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej.

  • W tym także nasi studenci i eksperci mogą pomóc samorządom  – mówi  rektor PK prof. Andrzej Szarata.
  • Kształcenia pozawydziałowego na PK oraz mgr Beata Romek, dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii PK.
  • Na najwyższej kondygnacji znajdują się sale indywidualne dla studentów i dyplomantów oraz przestrzeń rekreacyjna w postaci zielonego tarasu.
  • Szkolenia, sesja egzaminacyjna na wesoło, bumperball i inne gry.

Politechnika Krakowska i Hitachi Energy podpisały porozumienie o współpracy

Współpraca obejmuje warsztaty architektoniczno-urbanistyczne organizowane wspólnie z miastami goszczącymi, seminaria naukowe, publikacje książkowe, artykuły w czasopismach naukowych oraz wystawy prac studenckich. Wyniki współpracy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej z TU Dresden CTU Prague, TU Delft i ENSA Strasburg prezentowane były na 7 konferencjach międzynarodowych, opublikowane jako 3 monografie i 5 publikacji międzynarodowych w czasopismach naukowych. Podpisanie umowy o współpracy, którą ze strony PK koordynować będzie dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. Lucyna Domagała, prof PK,  odbyło się w Krakowskiej Hucie Szkła z udziałem pracowników obu partnerów. Uroczystości towarzyszył pokaz wytwarzania  szklanych dzieł sztuki w wykonaniu mistrzów hutnictwa szkła. Współpraca Politechniki Krakowskiej i Łukasiewicz – ICiMB ma swoje korzenie w przekonaniu, że nauka i biznes są nierozłącznymi elementami rozwoju społecznego i gospodarczego.

Łącznie w konkursie przyznano 621 grantów na kwotę niemal 24,2 mln zł. Małopolskie Centrum Nauki „Cogiteon” to instytucja kultury, której zadaniem jest edukacja społeczeństwa zorganizowana w przystępny sposób – przez zabawę, angażowanie w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe, projekty badawcze i społeczne. „Cogiteon” chce silnie podkreślać swój regionalny charakter – unikalną tożsamość i potencjał Małopolski. Mając na uwadze specyfikę działalności Urzędu Statystycznego oraz Politechniki Krakowskiej, a także potencjał obydwu instytucji, strony ustaliły zakres szeroko pojętej współpracy. Poprzez edukację studentów i poszerzanie wiedzy pracowników naukowych PK w oparciu o zasoby statystyki publicznej, wspólne prowadzenie projektów naukowo-badawczych i projektów badawczo-rozwojowych.

W tegorocznej edycji można również wpłacać fundusze na zbiórkę prowadzoną on-line. Wzorem lat ubiegłych, istnieje możliwość zrealizowania spersonalizowanego listu do św. Mikołaja, napisanego przez podopiecznego jednej z wymienionych powyżej placówek. – Nie musisz być superbohaterem, żeby zmieniać świat!

© 2021 bernhard-kofler All rights reserved.